• Kolejny projekt Erasmus Plus


  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła otrzyma dofinansowanie na realizację kolejnego projektu Erasmus Plus. Dzięki europejskim środkom będziemy mogli zorganizować dwutygodniowe praktyki zagraniczne dla naszych uczniów. Kwota całkowitego dofinansowania wynosi 53 343 Euro. Będziemy informować na bieżąco o przebiegu mobilności. Koordynatorem projektu jest Pan Marcin Górski.
 • Sukces Nikodema


  Miło nam poinformować, że nasz uczeń Nikodem Homoncik został radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 
 • Zajęcia kulinarne w plenerze


  Zajęcia plenerowe👩‍🍳 uczennic klasy 3 technikum żywienia i usług gastronomicznych odbyły się dzięki gościnności Państwa Kopczyńskich ze Strzałkowa. Dziewczyny sporządziły i wypiekły pizzę w „specjalnym” piecu do wypiekania 🍕🍕.Dziewczyny miały również okazję posmakować pysznych słodkości przygotowanych przez goszczących nas rodziców Amelki. DZIĘKUJEMY😊 {gallery}pizza{/gallery}
 • Międzynarodowy dzień krajobrazu


  20 października to Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. To dziś właśnie klasa pierwsza i piąta technikum architektury krajobrazu bierze udział w wykładach i warsztatach na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, który zorganizował z tej okazji już 5. Dzień Ogrodnika. {gallery}dzien_kraj{/gallery}
 • Maturzyści na UP w Poznaniu


  Swoją akademicką przygodę mieli również uczniowie klasy 5. technikum mechanizacji rolnictwa i agrotoroniki. Wczoraj 20 października odwiedzili Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa Bioinżynierii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Przyszli żacy mogli zapoznać się z funkcjonowaniem Wyższej Uczelni. Był przeprowadzony ciekawy wykład przez prof. Tomasza Piechotę z katedry Agronomii na temat upraw bezorkowych oraz wpływające na prace polowe zmiany klimatyczne. Po spotkaniu zostaliśmy…
 • Nowa pracownia gastronomiczna


  Nowa pracownia gastronomiczna w CKZiU w Strzałkowie oficjalnie otwarta. Starosta słupecki życzył nauczycielom dosłownie owocnej pracy w tym miejscu, które powstało częściowo z budżetu szkoły prowadzonej przez Powiat słupecki, częściowo z pieniędzy wypracowanych przez nauczycieli w ramach różnych inicjatyw, a także dzięki współpracy z radą rodziców. Pracownia służyć będzie uczniom z kierunku gastronomicznego. Kosztowała około 30 tysięcy złotych. 
 • Akcja TESTUJ SIĘ!


  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupcy informuje, że w dniach 20-27 listopada 2023 r. odbędzie się Europejski Tydzień Testowania (ETT) w kierunku HIV i HCV. Hasłem kampanii jest: „Testuj. Lecz. Zapobiegaj”. Kampania organizowana od 2013 roku zachęca organizacje partnerskie: instytucje, samorządy i organizacje społeczeństwa obywatelskiego w całej Europie do jednoczenia się na tydzień, dwa razy w roku, w celu zintensyfikowania…
 • Warsztaty dla budowlańców


  Dzięki uprzejmości przyjaciół naszej szkoły firmie Bricomarche Słupca przyszli budowlańcy spotkali się z europejskim liderem w produkcji klejów, zapraw i pianek montażowych firmą Soudal. Uczniowie z klasy pierwszej i drugiej TB mieli okazję poznać historię firmy i produkty, które zna każdy budowlaniec. Po części teoretycznej odbyły się warsztaty, gdzie uczniowie mogli sami stosować produkty firmy Soudal w praktyce. Każdy uczestnik…
 • Jaryszki 2024


  W miniony wtorek (21.11.23 r.) klasa III i V technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, w ramach podpisanego porozumienia odwiedzili Agromarket Jaryszki. Pierwsza część była typowo teoretyczną z najnowszą wersją nawigacji. Uczniowie mogli poznać funkcje i jej możliwości na każdym etapie prac w gospodarstwie. Kolejnym etapem wycieczki uczniowie mieli możliwość zobaczyć nowości techniczne maszyn, ocenić ich wartość i przydatność w praktyce…
 • Odwiedziny absolwenta


  Dziś mieliśmy odwiedziny naszego absolwenta technikum budowlanego Mateusz Wilczewskiego. Jest założycielem i właścicielem firmy SKANDOM, która specjalizuje się w projektowaniu budynków mieszkalnych w stylu szwedzkim. Mateusz pasjonuje się budownictwem od wczesnej młodości. Dziś prowadzi poważny biznes zatrudniając wielu pracowników. Nasi uczniowie mieli doskonałą okazję na spotkanie z przykładem na realizację własnej pasji, która może być sposobem na życie. Klasa 2…
 • Odwiedziny absolwenta


  Dziś mieliśmy odwiedziny naszego absolwenta technikum budowlanego Mateusza Wilczewskiego. Jest założycielem i właścicielem firmy SKANDOM, która specjalizuje się w projektowaniu budynków mieszkalnych w stylu szwedzkim. Mateusz pasjonuje się budownictwem od wczesnej młodości. Dziś prowadzi poważny biznes zatrudniając wielu pracowników. Nasi uczniowie mieli doskonałą okazję na spotkanie z przykładem na realizację własnej pasji, która może być sposobem na życie. Klasa 2…

Maturzyści na UP w Poznaniu

Swoją akademicką przygodę mieli również uczniowie klasy 5. technikum mechanizacji rolnictwa i agrotoroniki. Wczoraj 20 października odwiedzili Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa Bioinżynierii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Przyszli żacy mogli zapoznać się z funkcjonowaniem Wyższej Uczelni. Był przeprowadzony ciekawy wykład przez prof. Tomasza Piechotę z katedry Agronomii na temat upraw bezorkowych oraz wpływające na prace polowe zmiany klimatyczne. Po spotkaniu zostaliśmy ugoszczeni poznańską „szneką z glancą” i została podjęta dyskusja o przyszłości jaka czeka Naszych Maturzystów. Przewodnikiem spotkania była dr Monika Grzanka która po chwili wytchnienia zaprosiła nas do kolejnej Katedry Chemii Rolnej i Biochemii Środowiska. Po krótkiej prelekcji prof. Jarosława Potarzyckiego, przy boku dr Agnieszki Andrzejewskiej uczniowie poczuli się jak prawdziwi studenci odbywając krótkie zajęcia ćwiczeniowe z zawartości siarki w nawozach mineralnych. Zwiedziliśmy laboratoria i dowiedzieliśmy się jak zbadać zawartość składników w plonach. Po bardzo intensywnym dniu Maturzyści wrócili z głowami pełnymi nowych możliwości na dalszą edukację😁👍. Oby do Matury! Uczniom towarzyszyli nauczyciele zawodu p. Alicja Szymkowiak i p. Michał Kubiak

Ostatnio zmieniany czwartek, 09 listopad 2023 14:36

Kalendarz

2
3

partnerzy

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.