• Akredytacja w programie ERASMUS+ w edycji 2020 na lata 2021 - 2027


  Nasza szkoła otrzymała akredytację w programie ERASMUS+ w edycji 2020 na lata od 2021 do 2027 w sektorze Kształcenia i szkolenia zawodowego. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z uproszczonej formy wnioskowania o dofinansowanie projektów w ramach akcji 1 w latach 2021 – 2027, wówczas szkoła będzie regularnie otrzymywać środki finansowe na działania związane z wyjazdami zagranicznymi bez konieczności corocznego udziału…
 • Praktyki we Włoszech


  Praktyki CKZIU Strzałkowo we Włoszech powoli dobiegają końca 😪. Za nami dwa tygodnie cudownego pobytu na południu Apulii gdzie czas płynie wolniej....Uczniowie poznawali sekrety tworzenia deserów, ciast i wszelkiego rodzaju słodkości bez których nie byłoby Włochów. Wszyscy zadowoleni wrócą do Polski z sporym bagażem doświadczeń zawodowych. W programie było między innymi: wycieczka do Alberobello, zwiedzanie zakładu produkcji oliwy z oliwek,…
 • Erasmus Plus 2023


  Jest nam bardzo miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała kolejne dofinansowanie na realizację praktyk zagranicznych z programu europejskiego Erasmus Plus. Kwota dofinansowania to ponad 200 000 zł, które przeznaczymy na organizację ciekawych mobilności zagranicznych naszych uczniów. Szczegóły praktyk niebawem. 
 • Architekci na praktykach


  W niemieckim ośrodku Deula w Dolnej Saksonii trwa drugi tydzień praktyk naszych uczniów z technikum architektury krajobrazu. Program obejmuje także realizację elementów budowlanych w terenach zielonych. Dlatego nasza młodzież pod okiem niemieckiego instruktora nabywa praktycznych umiejętności z tego zakresu, m.in.: wykonują oczko wodne, zakładają nawierzchnię, budują murek oporowy i schody ogrodowe. Architekci uczą się także wykonywać pomiary, wchodzące w zakres…
 • Praktyki zawodowe


  Czas na praktyczne przygotowanie do zawodu🤩 Uczniowie klas 3 TA, TM, TŻ oraz klas 4 TA i TM odbywają właśnie praktyki zawodowe. Młodzież nabywa praktycznych umiejętności w zaprzyjaźnionych ze Szkołą firmach: - indywidualnych gospodarstwach rolnych, restauracjach i lokalach gastronomicznych (np. Restauracja "Światowid", "Szaffran", Pizzeria "Sycylia", "Małe co nieco"), zakładach diagnostycznych i naprawczych ("Agro-Rami", "Euromasz", "Agro Sznajder", "Farmer", A. Szlachetka, W.…
 • Agromarszew


  Choć jesień już puka do naszych ogrodów i gospodarstw w minioną niedzielę (02.10) nie przeszkadzało naszym słuchaczom drugiego roku Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych- Rolnicy wraz z opiekunem p. Alicją Szymkowiak ruszyć do Marszewa gdzie odbywały się Targi Rolno-Ogrodnicze – AGROMARSZEW. To nie tylko kiermasz ogrodniczy, ale także poruszane zagadnienie jakże ważne w dzisiejszym czasie - jak korzystać z energii odnawialnej, jak…
 • Bednary 2022


  Dnia 23 września grupa uczniów z klas mechanizacji rolnictwa i agrotroniki pod opieką nauczycieli: Michała Kubiaka, Jana Ławniczaka i Tomasza Lubańskiego wzięła udział w targach Agro Show 2022. Wystawa odbyła się w Bednarach koło Poznania. Podczas wyjazdu uczniowie mieli możliwość zwiedzania wystaw firm oraz przedsiębiorstw związanych z szeroko rozumianym rolnictwem i poznanie nowoczesnych technologii. Mieli możliwość udziału w wykładach tematycznych,…
 • Wymiana osłon wałów przegubowo-osłonowych


  Wielkopolska Izba Rolnicza w Poznaniu wraz z Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW", Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie i Państwową Inspekcją Pracy realizuje projekt dotyczący wymiany osłon wałów przegubowych. Szczegóły na plakacie informacyjnym. 
 • Kolejny projekt Erasmus Plus


  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła podpisała kolejną umowę na realizację projektu Erasmus Plus. Dzięki europejskim środkom będziemy mogli zorganizować dwutygodniowe praktyki zagraniczne w ośrodku Deula w Niemczech. Planowany jest wyjazd w kwietniu 2023 dla trzeciej klasy architektury krajobrazu oraz trzeciej i czwartej mechanizacji rolnictwa. Kwota całkowitego dofinansowania wynosi 43 176 Euro. Będziemy informować na bieżąco o przebiegu…

wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

dzień po DEN

Ostatnio zmieniany wtorek, 28 wrzesień 2021 18:08

Kalendarz

2
3

partnerzy

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.