• Akredytacja w programie ERASMUS+ w edycji 2020 na lata 2021 - 2027


  Nasza szkoła otrzymała akredytację w programie ERASMUS+ w edycji 2020 na lata od 2021 do 2027 w sektorze Kształcenia i szkolenia zawodowego. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z uproszczonej formy wnioskowania o dofinansowanie projektów w ramach akcji 1 w latach 2021 – 2027, wówczas szkoła będzie regularnie otrzymywać środki finansowe na działania związane z wyjazdami zagranicznymi bez konieczności corocznego udziału…
 • Praktyki we Włoszech


  Praktyki CKZIU Strzałkowo we Włoszech powoli dobiegają końca 😪. Za nami dwa tygodnie cudownego pobytu na południu Apulii gdzie czas płynie wolniej....Uczniowie poznawali sekrety tworzenia deserów, ciast i wszelkiego rodzaju słodkości bez których nie byłoby Włochów. Wszyscy zadowoleni wrócą do Polski z sporym bagażem doświadczeń zawodowych. W programie było między innymi: wycieczka do Alberobello, zwiedzanie zakładu produkcji oliwy z oliwek,…
 • Erasmus Plus 2023


  Jest nam bardzo miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała kolejne dofinansowanie na realizację praktyk zagranicznych z programu europejskiego Erasmus Plus. Kwota dofinansowania to ponad 200 000 zł, które przeznaczymy na organizację ciekawych mobilności zagranicznych naszych uczniów. Szczegóły praktyk niebawem. 
 • Architekci na praktykach


  W niemieckim ośrodku Deula w Dolnej Saksonii trwa drugi tydzień praktyk naszych uczniów z technikum architektury krajobrazu. Program obejmuje także realizację elementów budowlanych w terenach zielonych. Dlatego nasza młodzież pod okiem niemieckiego instruktora nabywa praktycznych umiejętności z tego zakresu, m.in.: wykonują oczko wodne, zakładają nawierzchnię, budują murek oporowy i schody ogrodowe. Architekci uczą się także wykonywać pomiary, wchodzące w zakres…
 • Praktyki zawodowe


  Czas na praktyczne przygotowanie do zawodu🤩 Uczniowie klas 3 TA, TM, TŻ oraz klas 4 TA i TM odbywają właśnie praktyki zawodowe. Młodzież nabywa praktycznych umiejętności w zaprzyjaźnionych ze Szkołą firmach: - indywidualnych gospodarstwach rolnych, restauracjach i lokalach gastronomicznych (np. Restauracja "Światowid", "Szaffran", Pizzeria "Sycylia", "Małe co nieco"), zakładach diagnostycznych i naprawczych ("Agro-Rami", "Euromasz", "Agro Sznajder", "Farmer", A. Szlachetka, W.…
 • Agromarszew


  Choć jesień już puka do naszych ogrodów i gospodarstw w minioną niedzielę (02.10) nie przeszkadzało naszym słuchaczom drugiego roku Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych- Rolnicy wraz z opiekunem p. Alicją Szymkowiak ruszyć do Marszewa gdzie odbywały się Targi Rolno-Ogrodnicze – AGROMARSZEW. To nie tylko kiermasz ogrodniczy, ale także poruszane zagadnienie jakże ważne w dzisiejszym czasie - jak korzystać z energii odnawialnej, jak…
 • Bednary 2022


  Dnia 23 września grupa uczniów z klas mechanizacji rolnictwa i agrotroniki pod opieką nauczycieli: Michała Kubiaka, Jana Ławniczaka i Tomasza Lubańskiego wzięła udział w targach Agro Show 2022. Wystawa odbyła się w Bednarach koło Poznania. Podczas wyjazdu uczniowie mieli możliwość zwiedzania wystaw firm oraz przedsiębiorstw związanych z szeroko rozumianym rolnictwem i poznanie nowoczesnych technologii. Mieli możliwość udziału w wykładach tematycznych,…
 • Wymiana osłon wałów przegubowo-osłonowych


  Wielkopolska Izba Rolnicza w Poznaniu wraz z Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW", Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie i Państwową Inspekcją Pracy realizuje projekt dotyczący wymiany osłon wałów przegubowych. Szczegóły na plakacie informacyjnym. 
 • Kolejny projekt Erasmus Plus


  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła podpisała kolejną umowę na realizację projektu Erasmus Plus. Dzięki europejskim środkom będziemy mogli zorganizować dwutygodniowe praktyki zagraniczne w ośrodku Deula w Niemczech. Planowany jest wyjazd w kwietniu 2023 dla trzeciej klasy architektury krajobrazu oraz trzeciej i czwartej mechanizacji rolnictwa. Kwota całkowitego dofinansowania wynosi 43 176 Euro. Będziemy informować na bieżąco o przebiegu…

Magazyn wielkoPOLSKA oświata

 Ukazał się pierwszy numer magazynu dla dyrektorów, nauczycieli, rodziców: "wielkoPOLSKA oświata - naszym wspólnym dobrem".

"Magazyn, który będzie ukazywał się w wersji elektronicznej co dwa miesiące, to przestrzeń, którą wypełnią tematy poświęcone nauczaniu, wychowaniu, profilaktyce, byśmy jako dyrektorzy, rodzice, nauczyciele szli jedną, wspólną drogą, prowadzącą do wzmocnienia wielkopolskiej oświaty."

Zapraszamy do lektury.

Link do pliku poniżej. 

Ostatnio zmieniany wtorek, 19 październik 2021 13:00

Kalendarz

2
3

partnerzy

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.