• Sukces Nikodema


  Miło nam poinformować, że nasz uczeń Nikodem Homoncik został radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 
 • Zajęcia kulinarne w plenerze


  Zajęcia plenerowe👩‍🍳 uczennic klasy 3 technikum żywienia i usług gastronomicznych odbyły się dzięki gościnności Państwa Kopczyńskich ze Strzałkowa. Dziewczyny sporządziły i wypiekły pizzę w „specjalnym” piecu do wypiekania 🍕🍕.Dziewczyny miały również okazję posmakować pysznych słodkości przygotowanych przez goszczących nas rodziców Amelki. DZIĘKUJEMY😊 {gallery}pizza{/gallery}
 • Nowa pracownia gastronomiczna


  Nowa pracownia gastronomiczna w CKZiU w Strzałkowie oficjalnie otwarta. Starosta słupecki życzył nauczycielom dosłownie owocnej pracy w tym miejscu, które powstało częściowo z budżetu szkoły prowadzonej przez Powiat słupecki, częściowo z pieniędzy wypracowanych przez nauczycieli w ramach różnych inicjatyw, a także dzięki współpracy z radą rodziców. Pracownia służyć będzie uczniom z kierunku gastronomicznego. Kosztowała około 30 tysięcy złotych. 
 • Odwiedziny absolwenta


  Dziś mieliśmy odwiedziny naszego absolwenta technikum budowlanego Mateusz Wilczewskiego. Jest założycielem i właścicielem firmy SKANDOM, która specjalizuje się w projektowaniu budynków mieszkalnych w stylu szwedzkim. Mateusz pasjonuje się budownictwem od wczesnej młodości. Dziś prowadzi poważny biznes zatrudniając wielu pracowników. Nasi uczniowie mieli doskonałą okazję na spotkanie z przykładem na realizację własnej pasji, która może być sposobem na życie. Klasa 2…
 • Jaryszki 2024


  W miniony wtorek (21.11.23 r.) klasa III i V technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, w ramach podpisanego porozumienia odwiedzili Agromarket Jaryszki. Pierwsza część była typowo teoretyczną z najnowszą wersją nawigacji. Uczniowie mogli poznać funkcje i jej możliwości na każdym etapie prac w gospodarstwie. Kolejnym etapem wycieczki uczniowie mieli możliwość zobaczyć nowości techniczne maszyn, ocenić ich wartość i przydatność w praktyce…
 • Kolejny projekt Erasmus Plus


  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła otrzyma dofinansowanie na realizację kolejnego projektu Erasmus Plus. Dzięki europejskim środkom będziemy mogli zorganizować dwutygodniowe praktyki zagraniczne dla naszych uczniów. Kwota całkowitego dofinansowania wynosi 53 343 Euro. Będziemy informować na bieżąco o przebiegu mobilności. Koordynatorem projektu jest Pan Marcin Górski.
 • Zajęcia akademickie


  W miniony piątek klasy I, II i III technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki w ramach porozumienia z wydziałem Rolniczym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyli bardzo interesujące zajęcia akademickie. W Katedrze Agronomii uczniowie mogli zaobserwować pod mikroskopem patogeny zimujące na roślinach rolniczych. Poznali zastosowanie aparatury do pomiaru fotosyntezy i chlorofilu w roślinach. Nie lada gratką był model pługa bezorkowego oraz zasady…
 • Polagra 2024


  Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra Premiery to niezwykle ważne wydarzenie dla branży rolniczej nie tylko w Polsce, ale też w Europie Środkowo-Wschodniej. To doskonałe miejsce do wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy przedstawicielami biznesu. Jest to jedna z form edukacji preferującej rozwój nowoczesnego rolnictwa. W dniu 19.01.2024r. uczniowie naszej szkoły z kierunku Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyli w targach Polagra Premiery.…
 • Forum rolnicze 2024


  7 lutego w hali sportowej przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyło się Forum Rolnicze Powiatu Słupeckiego, które odbyło się w ramach XVII edycji Wielkopolskich For Rolniczych pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Czesława Siekierskiego, Wojewody Wielkopolskiego – Agaty Sobczyk, Marszałka Województwa Wielkopolskiego - Marka Woźniaka. Program Forum był obszerny. Były poruszane tematy m.in. o planowanych naborach…

Początek wiosennej przerwy świątecznej.

Początek wiosennej przerwy świątecznej

Kalendarz

2
3

partnerzy

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.