• Sukces Nikodema


  Miło nam poinformować, że nasz uczeń Nikodem Homoncik został radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 
 • Zajęcia kulinarne w plenerze


  Zajęcia plenerowe👩‍🍳 uczennic klasy 3 technikum żywienia i usług gastronomicznych odbyły się dzięki gościnności Państwa Kopczyńskich ze Strzałkowa. Dziewczyny sporządziły i wypiekły pizzę w „specjalnym” piecu do wypiekania 🍕🍕.Dziewczyny miały również okazję posmakować pysznych słodkości przygotowanych przez goszczących nas rodziców Amelki. DZIĘKUJEMY😊 {gallery}pizza{/gallery}
 • Nowa pracownia gastronomiczna


  Nowa pracownia gastronomiczna w CKZiU w Strzałkowie oficjalnie otwarta. Starosta słupecki życzył nauczycielom dosłownie owocnej pracy w tym miejscu, które powstało częściowo z budżetu szkoły prowadzonej przez Powiat słupecki, częściowo z pieniędzy wypracowanych przez nauczycieli w ramach różnych inicjatyw, a także dzięki współpracy z radą rodziców. Pracownia służyć będzie uczniom z kierunku gastronomicznego. Kosztowała około 30 tysięcy złotych. 
 • Odwiedziny absolwenta


  Dziś mieliśmy odwiedziny naszego absolwenta technikum budowlanego Mateusz Wilczewskiego. Jest założycielem i właścicielem firmy SKANDOM, która specjalizuje się w projektowaniu budynków mieszkalnych w stylu szwedzkim. Mateusz pasjonuje się budownictwem od wczesnej młodości. Dziś prowadzi poważny biznes zatrudniając wielu pracowników. Nasi uczniowie mieli doskonałą okazję na spotkanie z przykładem na realizację własnej pasji, która może być sposobem na życie. Klasa 2…
 • Jaryszki 2024


  W miniony wtorek (21.11.23 r.) klasa III i V technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, w ramach podpisanego porozumienia odwiedzili Agromarket Jaryszki. Pierwsza część była typowo teoretyczną z najnowszą wersją nawigacji. Uczniowie mogli poznać funkcje i jej możliwości na każdym etapie prac w gospodarstwie. Kolejnym etapem wycieczki uczniowie mieli możliwość zobaczyć nowości techniczne maszyn, ocenić ich wartość i przydatność w praktyce…
 • Kolejny projekt Erasmus Plus


  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła otrzyma dofinansowanie na realizację kolejnego projektu Erasmus Plus. Dzięki europejskim środkom będziemy mogli zorganizować dwutygodniowe praktyki zagraniczne dla naszych uczniów. Kwota całkowitego dofinansowania wynosi 53 343 Euro. Będziemy informować na bieżąco o przebiegu mobilności. Koordynatorem projektu jest Pan Marcin Górski.
 • Zajęcia akademickie


  W miniony piątek klasy I, II i III technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki w ramach porozumienia z wydziałem Rolniczym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyli bardzo interesujące zajęcia akademickie. W Katedrze Agronomii uczniowie mogli zaobserwować pod mikroskopem patogeny zimujące na roślinach rolniczych. Poznali zastosowanie aparatury do pomiaru fotosyntezy i chlorofilu w roślinach. Nie lada gratką był model pługa bezorkowego oraz zasady…
 • Polagra 2024


  Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra Premiery to niezwykle ważne wydarzenie dla branży rolniczej nie tylko w Polsce, ale też w Europie Środkowo-Wschodniej. To doskonałe miejsce do wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy przedstawicielami biznesu. Jest to jedna z form edukacji preferującej rozwój nowoczesnego rolnictwa. W dniu 19.01.2024r. uczniowie naszej szkoły z kierunku Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyli w targach Polagra Premiery.…
 • Forum rolnicze 2024


  7 lutego w hali sportowej przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyło się Forum Rolnicze Powiatu Słupeckiego, które odbyło się w ramach XVII edycji Wielkopolskich For Rolniczych pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Czesława Siekierskiego, Wojewody Wielkopolskiego – Agaty Sobczyk, Marszałka Województwa Wielkopolskiego - Marka Woźniaka. Program Forum był obszerny. Były poruszane tematy m.in. o planowanych naborach…

o szkole

Misja Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 
Naszym celem jest indywidualny i wszechstronny rozwój oraz wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności umożliwiające dalszą naukę i pracę. Szanujemy się wzajemnie i wspieramy. Jesteśmy szkołą bezpieczną.
Wpajamy system wartości etycznych i moralnych. Rozwijamy aktywne i odpowiedzialne postawy uczestniczenia w życiu społecznym.

Historia i rozwój szkoły

Wszystkie szkoły rolnicze w powiecie słupeckim prowadziły zajęcia w budynkach szkół podstawowych i to na drugiej zmianie, z powodu braku pomieszczeń. W związku z tym, w 1974 r. postanowiono rozpocząć budowę nowej bazy Powiatowej Szkoły Rolniczej. Na siedzibę wybrano Strzałkowo.

2 września 1976 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w nowym obiekcie szkolnym. W związku z decyzją powołania w Strzałkowie Punktu Konsultacyjnego Akademii Rolniczej w Poznaniu, klasopracownie: biologiczna, chemiczna i fizyczna przygotowane zostały do wykonywania ćwiczeń laboratoryjnych przez studentów. W październiku 1976 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego. Punkt konsultacyjny istniał do 1983 r.

Następny etap reorganizacji szkoły, to powołanie przez Wojewodę Konińskiego z dniem 3 marca 1977 r. Zespołu Szkół Rolniczych w Strzałkowie, w skład którego weszły oprócz szkół bazowych:

 • Zasadnicza Szkoła Rolnicza w Cieninie Kościelnym
 • Zasadnicza Szkoła Rolnicza w Pyzdrach
 • Zasadnicza Szkoła Rolnicza w Słupcy
 • Zasadnicza Szkoła Mechanizacji Rolnictwa w Zagórowie.

 

Rozwój szkoły przebiegał dynamicznie, otwierano nowe kierunki kształcenia. W związku z reformą oświaty, w 2002 r. szkołę przekształcono w Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Natomiast od 2015 r. szkoła nosi nazwę Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Przekształcenie placówki dało jej możliwość utworzenia większej liczby kierunków kształcenia, również dla dorosłych.

 

Kalendarium

1974 - uchwała o budowie Powiatowej Szkoły Rolniczej w Strzałkowie

1975 - na dyrektora powołano Zdzisława Kędzię

02.09.1976 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w nowym obiekcie szkolnym w Strzałkowie

październik 1976 - inauguracja roku akademickiego Punktu Konsultacyjnego Akademii Rolniczej w Poznaniu

marzec 1977 - powołanie Zespołu Szkół Rolniczych w Strzałkowie

wrzesień 1977 - dyrektorem zostaje mgr inż. Zbigniew Idzikowski

wrzesień 1977 - powstaje 3-letnie Wieczorowe Technikum Rolnicze na podbudowie Zasadniczej Szkoły Rolniczej

wrzesień 1978 - otwarcie 5-letniego Technikum Rolniczego i Średniego Studium Zawodowego (po szkole podstawowej)

czerwiec 1979 - likwidacja Zasadniczej Szkoły Rolniczej w Cieninie Kościelnym

wrzesień 1981 - obowiązki dyrektora szkoły powierzono mgr inż. Marii Zielińskiej

czerwiec 1982 - likwidacja Punktu Konsultacyjnego Akademii Rolniczej w Poznaniu

czerwiec 1983 - oddanie do użytkowania płyty boiska sportowego

czerwiec 1984 - likwidacja Zasadniczej Szkoły Rolniczej w Słupcy

maj 1990 - oddanie do użytkowania bieżni lekkoatletycznej i skoczni

wrzesień 1990 - szkoła filialna w Zagórowie staje się samodzielną placówką

wrzesień 1991 - w wyniku ogłoszonego konkursu dyrektorem szkoły zostaje mgr Olgierd Freitag

czerwiec 1993 - nadanie szkole imienia Wincentego Witosa

wrzesień 1994 - otwarcie Liceum Zawodowego o profilu rolniczym, wręczenie sztandaru ufundowanego przez Komitet Rodzicielski, odsłoniecie tablicy pamiątkowej ufundowanej przez absolwentów

listopad 1994 - szkoła kupuje warsztaty po byłym PGR w Strzałkowie

luty 1995 - zajęcia praktyczne we własnych warsztatach

czerwiec 1995 - likwidacja szkoły filialnej w Pyzdrach

wrzesień 1995 - konkurs na dyrektora szkoły wygrywa mgr inż. Roman Koralewski

wrzesień 1998 - otwarcie Technikum Żywienia

wrzesień 1998 - oddanie do użytkowania nowych pracowni gospodarstwa domowego

wrzesień 2000 - otwarcie I klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowym

wrzesień 2001 - w wyniku konkursu dyrektorem szkoły zostaje mgr inż. Władysław Pietras

czerwiec 2003 - oddanie do użytkowania hali środowiskowo - sportowej

wrzesień 2005 - zaadaptowanie części internatu na izby lekcyjne

wrzesień 2005 - otwarcie 3-letniego Technikum Uzupełniającego dla Dorosłych

kwiecień 2006 - oddanie multimedialnego centrum

wrzesień 2008 - otwarcie Technikum Architektury Krajobrazu

kwiecień 2009 - przystąpienie do realizacji projektów PO KL

wrzesień 2009 - otwarcie Technikum Budowlanego oraz Liceum Ogólnokształcącego o profilu pożarniczym

październik 2010 - rozpoczęcie budowy szkolnych warsztatów

wrzesień 2012 - otwarcie Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej

wrzesień 2015 - zmiana nazwy szkoły na Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie

wrzesień 2016 - otwarcie Technikum Technologii Żywności

październik 2018 - nadanie imienia Wincentego Witosa szkołom wchodzącym w skład CKZiU Strzałkowo

wrzesień 2020 -  konkurs na dyrektora szkoły wygrywa mgr Michał Janiak

październik 2021 - uroczyste obchody 45-lecia szkoły. 

 
Ostatnio zmieniany niedziela, 10 październik 2021 16:07

Kalendarz

2
3

partnerzy

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.