• Akredytacja w programie ERASMUS+ w edycji 2020 na lata 2021 - 2027


  Nasza szkoła otrzymała akredytację w programie ERASMUS+ w edycji 2020 na lata od 2021 do 2027 w sektorze Kształcenia i szkolenia zawodowego. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z uproszczonej formy wnioskowania o dofinansowanie projektów w ramach akcji 1 w latach 2021 – 2027, wówczas szkoła będzie regularnie otrzymywać środki finansowe na działania związane z wyjazdami zagranicznymi bez konieczności corocznego udziału…
 • Praktyki we Włoszech


  Praktyki CKZIU Strzałkowo we Włoszech powoli dobiegają końca 😪. Za nami dwa tygodnie cudownego pobytu na południu Apulii gdzie czas płynie wolniej....Uczniowie poznawali sekrety tworzenia deserów, ciast i wszelkiego rodzaju słodkości bez których nie byłoby Włochów. Wszyscy zadowoleni wrócą do Polski z sporym bagażem doświadczeń zawodowych. W programie było między innymi: wycieczka do Alberobello, zwiedzanie zakładu produkcji oliwy z oliwek,…
 • Erasmus Plus 2023


  Jest nam bardzo miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała kolejne dofinansowanie na realizację praktyk zagranicznych z programu europejskiego Erasmus Plus. Kwota dofinansowania to ponad 200 000 zł, które przeznaczymy na organizację ciekawych mobilności zagranicznych naszych uczniów. Szczegóły praktyk niebawem. 
 • Architekci na praktykach


  W niemieckim ośrodku Deula w Dolnej Saksonii trwa drugi tydzień praktyk naszych uczniów z technikum architektury krajobrazu. Program obejmuje także realizację elementów budowlanych w terenach zielonych. Dlatego nasza młodzież pod okiem niemieckiego instruktora nabywa praktycznych umiejętności z tego zakresu, m.in.: wykonują oczko wodne, zakładają nawierzchnię, budują murek oporowy i schody ogrodowe. Architekci uczą się także wykonywać pomiary, wchodzące w zakres…
 • Praktyki zawodowe


  Czas na praktyczne przygotowanie do zawodu🤩 Uczniowie klas 3 TA, TM, TŻ oraz klas 4 TA i TM odbywają właśnie praktyki zawodowe. Młodzież nabywa praktycznych umiejętności w zaprzyjaźnionych ze Szkołą firmach: - indywidualnych gospodarstwach rolnych, restauracjach i lokalach gastronomicznych (np. Restauracja "Światowid", "Szaffran", Pizzeria "Sycylia", "Małe co nieco"), zakładach diagnostycznych i naprawczych ("Agro-Rami", "Euromasz", "Agro Sznajder", "Farmer", A. Szlachetka, W.…
 • Agromarszew


  Choć jesień już puka do naszych ogrodów i gospodarstw w minioną niedzielę (02.10) nie przeszkadzało naszym słuchaczom drugiego roku Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych- Rolnicy wraz z opiekunem p. Alicją Szymkowiak ruszyć do Marszewa gdzie odbywały się Targi Rolno-Ogrodnicze – AGROMARSZEW. To nie tylko kiermasz ogrodniczy, ale także poruszane zagadnienie jakże ważne w dzisiejszym czasie - jak korzystać z energii odnawialnej, jak…
 • Bednary 2022


  Dnia 23 września grupa uczniów z klas mechanizacji rolnictwa i agrotroniki pod opieką nauczycieli: Michała Kubiaka, Jana Ławniczaka i Tomasza Lubańskiego wzięła udział w targach Agro Show 2022. Wystawa odbyła się w Bednarach koło Poznania. Podczas wyjazdu uczniowie mieli możliwość zwiedzania wystaw firm oraz przedsiębiorstw związanych z szeroko rozumianym rolnictwem i poznanie nowoczesnych technologii. Mieli możliwość udziału w wykładach tematycznych,…
 • Wymiana osłon wałów przegubowo-osłonowych


  Wielkopolska Izba Rolnicza w Poznaniu wraz z Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW", Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie i Państwową Inspekcją Pracy realizuje projekt dotyczący wymiany osłon wałów przegubowych. Szczegóły na plakacie informacyjnym. 
 • Kolejny projekt Erasmus Plus


  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła podpisała kolejną umowę na realizację projektu Erasmus Plus. Dzięki europejskim środkom będziemy mogli zorganizować dwutygodniowe praktyki zagraniczne w ośrodku Deula w Niemczech. Planowany jest wyjazd w kwietniu 2023 dla trzeciej klasy architektury krajobrazu oraz trzeciej i czwartej mechanizacji rolnictwa. Kwota całkowitego dofinansowania wynosi 43 176 Euro. Będziemy informować na bieżąco o przebiegu…

o szkole

Misja Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

 
Naszym celem jest indywidualny i wszechstronny rozwój oraz wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności umożliwiające dalszą naukę i pracę. Szanujemy się wzajemnie i wspieramy. Jesteśmy szkołą bezpieczną.
Wpajamy system wartości etycznych i moralnych. Rozwijamy aktywne i odpowiedzialne postawy uczestniczenia w życiu społecznym.

Historia i rozwój szkoły

Wszystkie szkoły rolnicze w powiecie słupeckim prowadziły zajęcia w budynkach szkół podstawowych i to na drugiej zmianie, z powodu braku pomieszczeń. W związku z tym, w 1974 r. postanowiono rozpocząć budowę nowej bazy Powiatowej Szkoły Rolniczej. Na siedzibę wybrano Strzałkowo.

2 września 1976 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w nowym obiekcie szkolnym. W związku z decyzją powołania w Strzałkowie Punktu Konsultacyjnego Akademii Rolniczej w Poznaniu, klasopracownie: biologiczna, chemiczna i fizyczna przygotowane zostały do wykonywania ćwiczeń laboratoryjnych przez studentów. W październiku 1976 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego. Punkt konsultacyjny istniał do 1983 r.

Następny etap reorganizacji szkoły, to powołanie przez Wojewodę Konińskiego z dniem 3 marca 1977 r. Zespołu Szkół Rolniczych w Strzałkowie, w skład którego weszły oprócz szkół bazowych:

 • Zasadnicza Szkoła Rolnicza w Cieninie Kościelnym
 • Zasadnicza Szkoła Rolnicza w Pyzdrach
 • Zasadnicza Szkoła Rolnicza w Słupcy
 • Zasadnicza Szkoła Mechanizacji Rolnictwa w Zagórowie.

 

Rozwój szkoły przebiegał dynamicznie, otwierano nowe kierunki kształcenia. W związku z reformą oświaty, w 2002 r. szkołę przekształcono w Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Natomiast od 2015 r. szkoła nosi nazwę Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Przekształcenie placówki dało jej możliwość utworzenia większej liczby kierunków kształcenia, również dla dorosłych.

 

Kalendarium

1974 - uchwała o budowie Powiatowej Szkoły Rolniczej w Strzałkowie

1975 - na dyrektora powołano Zdzisława Kędzię

02.09.1976 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w nowym obiekcie szkolnym w Strzałkowie

październik 1976 - inauguracja roku akademickiego Punktu Konsultacyjnego Akademii Rolniczej w Poznaniu

marzec 1977 - powołanie Zespołu Szkół Rolniczych w Strzałkowie

wrzesień 1977 - dyrektorem zostaje mgr inż. Zbigniew Idzikowski

wrzesień 1977 - powstaje 3-letnie Wieczorowe Technikum Rolnicze na podbudowie Zasadniczej Szkoły Rolniczej

wrzesień 1978 - otwarcie 5-letniego Technikum Rolniczego i Średniego Studium Zawodowego (po szkole podstawowej)

czerwiec 1979 - likwidacja Zasadniczej Szkoły Rolniczej w Cieninie Kościelnym

wrzesień 1981 - obowiązki dyrektora szkoły powierzono mgr inż. Marii Zielińskiej

czerwiec 1982 - likwidacja Punktu Konsultacyjnego Akademii Rolniczej w Poznaniu

czerwiec 1983 - oddanie do użytkowania płyty boiska sportowego

czerwiec 1984 - likwidacja Zasadniczej Szkoły Rolniczej w Słupcy

maj 1990 - oddanie do użytkowania bieżni lekkoatletycznej i skoczni

wrzesień 1990 - szkoła filialna w Zagórowie staje się samodzielną placówką

wrzesień 1991 - w wyniku ogłoszonego konkursu dyrektorem szkoły zostaje mgr Olgierd Freitag

czerwiec 1993 - nadanie szkole imienia Wincentego Witosa

wrzesień 1994 - otwarcie Liceum Zawodowego o profilu rolniczym, wręczenie sztandaru ufundowanego przez Komitet Rodzicielski, odsłoniecie tablicy pamiątkowej ufundowanej przez absolwentów

listopad 1994 - szkoła kupuje warsztaty po byłym PGR w Strzałkowie

luty 1995 - zajęcia praktyczne we własnych warsztatach

czerwiec 1995 - likwidacja szkoły filialnej w Pyzdrach

wrzesień 1995 - konkurs na dyrektora szkoły wygrywa mgr inż. Roman Koralewski

wrzesień 1998 - otwarcie Technikum Żywienia

wrzesień 1998 - oddanie do użytkowania nowych pracowni gospodarstwa domowego

wrzesień 2000 - otwarcie I klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowym

wrzesień 2001 - w wyniku konkursu dyrektorem szkoły zostaje mgr inż. Władysław Pietras

czerwiec 2003 - oddanie do użytkowania hali środowiskowo - sportowej

wrzesień 2005 - zaadaptowanie części internatu na izby lekcyjne

wrzesień 2005 - otwarcie 3-letniego Technikum Uzupełniającego dla Dorosłych

kwiecień 2006 - oddanie multimedialnego centrum

wrzesień 2008 - otwarcie Technikum Architektury Krajobrazu

kwiecień 2009 - przystąpienie do realizacji projektów PO KL

wrzesień 2009 - otwarcie Technikum Budowlanego oraz Liceum Ogólnokształcącego o profilu pożarniczym

październik 2010 - rozpoczęcie budowy szkolnych warsztatów

wrzesień 2012 - otwarcie Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej

wrzesień 2015 - zmiana nazwy szkoły na Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie

wrzesień 2016 - otwarcie Technikum Technologii Żywności

październik 2018 - nadanie imienia Wincentego Witosa szkołom wchodzącym w skład CKZiU Strzałkowo

wrzesień 2020 -  konkurs na dyrektora szkoły wygrywa mgr Michał Janiak

październik 2021 - uroczyste obchody 45-lecia szkoły. 

 
Ostatnio zmieniany niedziela, 10 październik 2021 16:07

Kalendarz

2
3

partnerzy

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.